Diyarbakır'ın 16 ilçesinde yarın elektrikler kesiliyor: DEDAŞ 21 Temmuz 2024 için uyardı Diyarbakır'ın 16 ilçesinde yarın elektrikler kesiliyor: DEDAŞ 21 Temmuz 2024 için uyardı

AMED- Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi arasındaki alanda çıkan yangınla ilgili Adalet Bakanı Yılmaz Tunç soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi arasındaki alanda çıkan yangınla ilgili yetkililer tarafından soruşturma başlatıldı. Yangının çıkış nedeni ve sorumluların belirlenmesi amacıyla yürütülen incelemeler devam ediyor.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesi ve Mardin’in Mazıdağı ilçesinde meydana gelen yangında ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybederken, 10 kişi ağır yaralandı. Ayrıca, 40’tan fazla kişi yangından etkilendi. Yangın faciasına ilişkin soruşturma sürüyor.

Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan ve geniş bir araziye yayılan anız yangınıyla ilgili Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmıştır," açıklamasını yaptı.

Kaynak: AMED TİMES