AMED TIMES Cumhurbaşkanı Erdogan’ın kararı ile daha önce Van Valisi olan ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini kayyım olarak yürüten Murat Zorluoğlu’nun Diyarbakır Valiliği’ne atanması birçok kişi tarafından ‘kayyım hazırlığı mı yapılıyor’ yorumlarının yapılmasına neden oldu.  

Dün gece yayımlanan kararname ile Diyarbakır Valiliği’ne daha önce Van'da kayyım görevini yapmış, Trabzon'da da AK Partinin seçilmiş belediye başkanlığı görevlerini üstlenen Murat Zorluoğlu Vali olarak atandı.

Zorluoğlu’nun Diyarbakır’a atanması kentte de ‘Diyarbakır için kayyım hazırlığı mı yapılıyor’ sorusunu gündeme getirdi.

Murat Zorluoğlu,2017 – 2018 yıllarında Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini kayyım olarak yürüttü. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde ise, AK Parti'den Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildi.

Tanrıkulu: Umarım olası bir ‘kayyım atanmasının’ ön hazırlığı değildir!

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Vali atamasından sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,

“Vali, kayyım ve büyükşehir belediye başkanı olarak görev yapmış sayın Murat Zorluoğlu’nun Diyarbakır Valisi olarak atanması umarım olası bir ‘kayyum atanmasının’ ön hazırlığı değildir” dedi. 

Whatsapp Image 2024 07 10 At 13.04.14 (1)

Diyarbakır’da tek motorlu uçak görüntülendi! Diyarbakır’da tek motorlu uçak görüntülendi!

Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya: İlginç!

Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya ise yaptığı paylaşımda, “Diyarbakır için yerel yönetim tecrübesi olan Vali! İlginç! Şeklinde bir paylaşımda bulundu. 

Whatsapp Image 2024 07 10 At 13.04.14 (2)

Burç Baysal: Diyarbakır Trabzon uçak seferlerinin verimliliğini artıracak bir Vali

Diyarbakır Sanayici İş İnsanları Derneği (DİSİAD) eski Başkanı Burç Baysal da yeni atanan vali için, “Trabzon-Diyarbakır uçak seferlerinin sayısını artıracak” yorumunu yaptı.

Baysal sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Diyarbakır Trabzon uçak seferlerinin verimliliğini artıracak bir vali atanması yapılmış. Kısaca hükümet şunun mesajını veriyor. Diyarbakır halkının iradesine her an yönelebilirim kayyum”dedi.

Whatsapp Image 2024 07 10 At 13.04.14

Kaynak: Amed Times