AMEDTIMES- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, “Geleceğimizi Birlikte Planlıyoruz” sloganı ile belediye önünde halk günleri düzenleyecek.

Büyükşehir Belediyesinin, 2025-2029 Stratejik Planının hazırlığına 17 ilçede halk, muhtarlar, sivil toplum örgütleri, belediye eş başkanları ve meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarını dahil etmek amacıyla başlattığı çalışmalar belediyenin ana hizmet binası önünde devam edecek. Halk günleri olarak planlanan çalışma kapsamında söz, halka verilecek.

Eş Başkanlar halka katılım çağrısı yaptı

Bu kapsamda yarından itibaren 6 ayrı stant açılarak halkın talepleri ve önerileri dinlenecek. Eş Başkanlar Serra Bucak ve Doğan Hatun, meclis üyeleri ve yönetim kadrosu sürece etkin olarak katılacak. Eş Başkanlar halkı stantlara gelmeye, kentin geleceğinde söz hakkı kullanma çağrısı yaptı.  

Belediye önünde kurulacak stantlar hafta boyunca açık kalacak ve halkla yüz yüze anketler yapılacak. 

Muhtarlarla bir araya gelinmişti

Diyarbakır'da kamyon ile pikap çarpıştı: 1 ölü,1 yaralı Diyarbakır'da kamyon ile pikap çarpıştı: 1 ölü,1 yaralı

Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Strateji Geliştirme Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan 2025-2029 stratejik planının hazırlıkları geçtiğimiz haftalarda başlamış, proje kapsamında Sur, Kayapınar, Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde kurulan stantlarda halkın talepleri alınmıştı. Yine çalışma kapsamında muhtarlarla toplantılar yapılmıştı. İleriki günlerde Sivil Toplum Örgütleriyle de bir araya gelinerek kentin geleceği planlanacak.

Kaynak: Haber Merkezi