Diyarbakır'da ücretsiz kartla biniş tartışması cep telefonuna yansıdı Diyarbakır'da ücretsiz kartla biniş tartışması cep telefonuna yansıdı

AMED TIMES -   Diyarbakır Barosu, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cenap Ekinci'nin, Diyarbakır'da uygulanan 'Türk Işın Tedavi Yöntemi'nde (TurkishBeam) hastaların kobay olarak kullanıldığı iddiaları üzerine suç duyurusunda bulundu

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cenap Ekinci, koronavirüs sürecinde Diyarbakır’da uygulanan Türk Işın Tedavi Yöntemi’nde hastaların kobay olarak kullanıldığını ve bu yöntemle birçok kişinin yaşamını yitirdiğini iddia etti.

İddianın ardından Diyarbakır Barosu da konuyu ele alarak, Diyarbakır Cumhuriyet Baş Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Baro, Covid-19 pandemisi sırasında bilimsel olarak kabul görmemiş tedavi yöntemlerinin Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Covid hastaları üzerinde uygulandığı ve bu yöntemle insanların hayatını kaybettiği yönündeki iddialar üzerine harekete geçti.

Baro'nun yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Covid-19 pandemisi döneminde, bilimsel olarak kabul görmemiş tedavi yöntemlerinin Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Covid hastaları üzerinde uygulandığı ve bu yöntemle insanların yaşamını yitirdiği yönündeki iddia ve haber içerikleri üzerine, Diyarbakır Cumhuriyet Baş Savcılığı’na konunun soruşturulması için suç duyurusunda bulunulmuştur. Diyarbakır Barosu olarak, iddiaların ve hukuki sürecin takipçisi olacağız.”

Amedtımes 1-13

Kaynak: Haber Merkezi