Diyarbakır ve Adana Türkiye'nin doğusunda ve ortasında bulunan iki kenttir. Çeşitli ulaşım araçlarıyla bu iki şehir arasında sık sık seyahat edilir. Bu nedenle insanlar Diyarbakır Adana arası kaç km gibi soruları sıklıkla aratmaktadır.

Diyarbakır Adana arası kaç km sorusunun cevabı, planlanan yolculukları daha sağlıklı bir şekilde tamamlamayı mümkün kılıyor. Peki Diyarbakır ile Adana arasında kaç kilometre var? Diyarbakır'dan Adana’ya özel arabayla, uçakla ve otobüsle gitmek kaç saat sürüyor ve Diyarbakır-Adana arası kaç kilometredir?

Yazımızda sizler için Diyarbakır-Adana arası kaç km. sorusunun yanıtlarını çeşitli araçlar ile bulabilirsiniz. Ek olarak Diyarbakır-Adana arasındaki ulaşım alternatiflerine de değineceğiz. İşte detaylar…

Diyarbakır Adana Arası Kaç Km?

Vatandaşlar, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan ve Türkiye'nin en büyük kentleri arasında yer alan Diyarbakır ile Akdeniz Bölgesi’nde bulunan kebapları ve karpuzu ile ünlü Adana arasındaki mesafeleri ve varış zamanlarını sıklıkla araştırıyor. Bu inceleme, iki konum arasındaki seyahatlerin daha düzenli ve daha sağlıklı olmasını amaçlıyor. 

Diyarbakır Adana Arası Kaç Km (5)

Diyarbakır ve Adana arasındaki uzaklık 526 km uzaklıktadır. Elazığ, Bingöl ve Muş ile komşu olan Diyarbakır'dan Adana’ya gitmek yaklaşık 6 saat civarında sürer. İki şehirde de havalimanı olduğu için bu mesafeyi uçak ile seyahat edebilirsiniz. Ayrıca araç ile seyahat etmek isterseniz de Toprakkale, Nurdağı, Taşbiçme, Tilki, Aşağı Hacılı, Karaköprü ve Hilvan üzerinden geçmeniz gerekir.

Diyarbakır Adana Arası Ulaşım Alternatifleri

Diyarbakır, Güney Doğu Anadolu bölgesinin en gelişmiş ve güzel şehirlerinden biri. Birçok memur iş için Diyarbakır'ı tercih ediyor. Bu, Diyarbakır'ın Doğu bölgesindeki diğer birçok şehre göre çok daha zengin ve gelişmiş olmasının bir sonucudur. Diyarbakır, köklü bir geçmişe sahip olduğu için çok sayıda tarihi güzelliğe sahiptir.

Diyarbakır Adana Arası Kaç Km X

Adana, Akdeniz Bölgesi'nde bulunan Türkiye'nin önemli şehirlerinden biridir. Adana; Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam ilçelerinden oluşur. Türkiye'nin altıncı büyük metropolü olan Adana ülkenin önde gelen tarımsal, ticari ve kültürel merkezlerinden biridir. Aynı zamanda Adana, kebapları, karpuzu ve tarihi güzellikleri ile ünlü şehirlerimizdendir. Bu sebepten hem yurtdışından birçok turist hem de ülke içindeki vatandaşlar sıklıkla bu güzel şehri ziyaret eder.

Diyarbakır Adana Arası Kaç Saat

Peki Diyarbakır’dan Adana’ya nasıl gidebilirsiniz? Diyarbakır Adana arası kaç km sorusu birçok kişi için önem taşıyor. Diyarbakır Adana arası ulaşım alternatiflerini sizler için inceledik.

Adana ile Diyarbakır arasında seyahat etmek isteyenler için hem havayolu hem de karayolu seçenekleri mevcuttur. Adana ile Diyarbakır arasındaki mesafe seçeceğiniz ulaşım çeşidine göre değişik gösterebilir. 

Özel Araç, Uçak, Otobüs gibi taşıtlar ile Diyarbakır Adana Arası Ne Kadar Sürüyor?

Diyarbakır Adana arası kaç km sorusunun birçok kişi için önem taşıdığından bahsetmiştik. Peki bu mesafe ne kadar sürüyor…

Türkiye'nin altıncı büyük metropolü olan Adana ülkenin önde gelen tarımsal, ticari ve kültürel merkezlerinden biridir. Aynı zamanda Adana, kebapları, karpuzu ve tarihi güzellikleri ile ünlü şehirlerimizdendir. Diyarbakır’dan Adana’ya yol yaklaşık 6 saat sürer. Diyarbakır ve Adana, bölgenin en popüler şehirlerinden biridir ve birbirlerine 526 km uzaklıktadır.

Diyarbakır Adana Arası Kaç Km (3)

Adana ile Diyarbakır arasındaki mesafe nedeniyle bir şehirden diğerine gitmek isteyen kişiler özel araç, otobüs veya uçak kullanarak iki yer arasındaki seyahatlerini gerçekleştirebilirler. İki konum arasındaki hangi araçla ne kadar mesafe olduğu ve yolculuğun kaç saat sürdüğü araştırılmaktadır. Bu, yolculuk planlamalarının daha düzenli olmasını sağlar. 

Özel araçla, uçakla ve otobüsle Diyarbakır’dan Adana’ya nasıl gidilir ve ne kadar sürer birlikte bakalım.

Diyarbakır-Mardin yangını sonrası psikolojik destek Diyarbakır-Mardin yangını sonrası psikolojik destek
 • Özel araçla Diyarbakır’dan Adana’ya 576 kilometre olan yolculuk 5 saat 45 dakikada tamamlanabilir.
 • Uçakla Diyarbakır’dan Adana’ya mesafe kullanılan güzergaha ve aktarmalı uçuşların güzergahına göre değişir ancak genellikle bu yolculuk 1 saat 30 dakika sürer.
 • Otobüs ile Adana Diyarbakır arası ise 576 kilometredir ve yolculuk süresi 7 saat ile 8 saat aralığında sürer.

Diyarbakır Adana Arası Kaç Km (4)

Diyarbakır - Adana arası otobüs ile yolculuk etmek isteyen kişiler için bu güzergahta seyahat ederek yolcu taşıyan otobüs firmalarını listeledik:

 • Öz Diyarbakır Seyahat
 • Özlem Diyarbakır
 • Best Van Turizm
 • Yeşil Erciş Seyahat
 • Vangölü Turizm
 • Can Diyarbakır Turizm
 • Siirt Petrol
 • Star Batman
 • Diyarbakır Barış Turizm
 • Öz Has Bingöl

Diyarbakır Adana Arası Kaç Km (2)

Sık Sorulan Sorular

Diyarbakır Adana arası kaç km, hangi ulaşım yollarını tercih edebilirsiniz gibi merak edilen soruların cevaplarını yazımızda sizler için derledik. Şimdi ise konu ile ilgili sık sorulan sorulara cevap verelim.

Diyarbakır Adana arası kaç saat sürüyor?

Otobüs ile Adana Diyarbakır arası 7-8 saat, özel araçla ile 6 saat civarında ve uçak ile 1,5 saat kadar sürüyor.

Adana Diyarbakır uçakla kaç kilometre?

Adana'dan Diyarbakır'a uçuş mesafesi 445 kilometredir. Uçak yolculuğu iki şehir arasında yaklaşık 1,5 saat sürer.

Diyarbakır’dan Adana’ya giderken hangi illerden gidilir?

Diyarbakır-Adana arasında araç ile seyahat ettiğinizde Şanlıurfa, Gaziantep gibi şehirleri geçmeniz gerekir. Bu yol kullanacağınız güzergaha göre değişiklik gösterebilir.