AMED TIMES -  Amedspor'un Trendyol 1. Lig'e yükselmesinde etkili olan oyunculardan Dijlan Aydın, kiralık sözleşmesinin sona erdiğini ancak kulübe uzun süre hizmet etmek istediğini açıkladı.

Dijlan Aydın, Amedspor'un Trendyol 1. Lig'e çıkmasında önemli rol oynayan bir oyuncu olarak biliniyor. Aydın, kiralık sözleşmesinin sona erdiğini ancak kulübe uzun yıllar hizmet etmeye devam etmek istediğini dile getirdi.

Sezon başında İstanbulspor’dan Amedspor’a kiralık olarak gelen Abdullah Dijlan Aydın, sezon boyunca ortaya koyduğu performans ile taraftarların sevgilisi haline geldi. Amedspor’u şampiyon yapan kadroda takımın dinamosu olarak bilinen Dijlan Aydın’ın da sözleşmesi sona erdi. 

Geldiğimde taraftarlara şampiyonluk sözü vermiştik

Dijlan Aydın, şampiyon oldukları için çok mutlu olduklarını, ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Bütün sezon boyunca büyük emekler verdik ve bunun karşılığını almak çok güzel. Taraftarlara ben geldiğimde söylemiştim, şampiyon olup şampiyonluğu burada taraftarlara armağan edeceğiz diye. Dediğimiz oldu, sözümüzü tuttuk” dedi.

A M

Ben Amedliyim, Amedsporluyum

Sezonun bitmesine yakın sakatlandığı için takımda yer alamadığını söyleyen Dijlan Aydın, “Emizden gelen her şeyi yapıyoruz, ben son 2 ay sakat olsamda hep takım ile beraberdim. Ben Amed’liyim, Amedsporluyum. Amedspor şampiyon olduğu için çok mutluyum” dİye konuştu. 

Amedspor’da oynamanın hayalini kurardık

Dıjlan Aydın, babasının doğma büyüme Diyarbakırlı olduğunu ifade ederek, “Bizde Amedliyiz. Ben başka takımlarda oynarken, bile hep Amedspor maçlarını izlerdik ve orada oynamanın hayalini kurardık kaleci Veysel ile. Bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Benim babam benim oynadığım takımların maçlarını değil, Amedspor maçlarını paylaşıyordu. O kadar büyük bir taraftarı Amedspor’un” dedi. 

Amedspor’a yıllarca emek verebilirim

Amedspor ile kiralık sözleşmesinin bittiğini de söyleyen Dijlan Aydın, “Ben burada oynamak istiyorum, buraya yıllarca emek verebilirim. Benim tek gayem burada oynamak, taraftarlarında beni istediğini biliyorum, İnşallah olur” dedi.

Amedspor’un kutlamalarına AK Parti vekilleri neden katılmadı? Amedspor’un kutlamalarına AK Parti vekilleri neden katılmadı?

Kaynak: CEGA