AMED TIMES -   Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde Dicle Nehri'ndeki bir adacıkta mahsur kalan 3 kişilik aile, AFAD ekiplerinin hızlı ve profesyonel müdahalesiyle kurtarıldı.

Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde Dicle Nehri kıyısında piknik yapan bir aile, baraj kapaklarının aniden açılmasıyla yükselen su seviyesinin ortasında mahsur kaldı. Anne, baba ve 6 yaşındaki çocukları, hızla yükselen sular nedeniyle mahsur kaldı.

Olay, baraj kapaklarının açılmasıyla birlikte su seviyesinin ani yükselmesi sonucunda gerçekleşti. Ailenin mahsur kaldığı bilgisi üzerine, jandarma, 112 Acil Sağlık ve AFAD ekipleri hızla olay yerine sevk edildi.

Diyarbakır’da kontrolden çıkan araç direğe çarptı: 1’i ağır 4 yaralı Diyarbakır’da kontrolden çıkan araç direğe çarptı: 1’i ağır 4 yaralı

AFAD ekipleri, profesyonel bir müdahale ile aileyi botla güvenli bir şekilde kurtardı. Kurtarılan anne, baba ve çocuk, sağlık ekiplerince sağlık kontrolünden geçirildi. Yapılan kontrollerde, ailenin sağlık durumunun iyi olduğu tespit edildi.

Kaynak: AA