AMED TIMES - Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi İstanbul için açıklama yapacağı iddia edildi.

Erdoğan Akşener’e çağrı mı yaptı? Erdoğan Akşener’e çağrı mı yaptı?

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, kendi görüşleri paralelinde bir açıklama beklediklerini ifade etti.

 Hatimoğulları “"Seçilmişlerimizin çoğu cezaevindedir. Onların ve görüş ve önerileriyle süreci birlikte inşa ettik. O yüzden yapılacak bir açıklama olup olmayacağını bilmiyorum. Yapılacaksa da bu paralellikte olacağı kanaatindeyim" dedi.

Hatimoğlulları ayrıca “Biz Selahattin Bey’in bir açıklaması olup olmayacağını bilmiyoruz. Selahattin Başkan bir açıklama yapacak olsa bile partimizin almış olduğu kararların paralelinde olacağı kanaatindeyim. Biz stratejimizi belirlerken, biliyorsunuz seçilmişlerimizin çoğu cezaevindedir. Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Ankara Büyükşehir Eşbaşkan adaylarımızdan Gültan Kışanak, tutukluluk süresi bittiği halde cezaevinde tutuluyor. Biz elbette bu arkadaşlarımızın da görüş ve önerilerini aldık merkez yürütme kurulu ve parti meclisi olarak. Onların ve görüş ve önerileriyle süreci birlikte inşa ettik. O yüzden yapılacak bir açıklama olup olmadığını bilmiyorum, yapılacaksa da bu paralellikte olacağı kanaatindeyim." İfadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi