Diyarbakır’da doktor korkunç bir şekilde hayatını kaybetti Diyarbakır’da doktor korkunç bir şekilde hayatını kaybetti

AMED TIMES- Yerel seçimlere kısa süre kala partilerin çalışmaları devam ederken, Diyarbakır Milletvekillerinin söylemleri sertleşti. Geçtiğimiz gün DEM Partili vekilleri eleştiren Ensarioğlu, “DEM Partili vekilleri yolda görseniz tanımazsınız” ifadelerini kullanmıştı. DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Serhat Eren, Ensarioğlu’nu sert sözlerle eleştirdi.

Birçok belediyeye kayyum atandığını dile getiren Eren, “Bu kayyumlar ne yaptı, bu topraklarda Kürtler aç kalsın diye bu toprakların sahibi olan halkın arsalarını fellik fellik satarken bunun hesabını sordun mu? Bu halkın öz kaynaklarını satarken neredeydiniz? Hiç buna ilişkin tepkiyi ortaya koydunuz mu? Hiç dediniz mi bu halk bizim halkımızdır. Bu halkın malı çalınıyor, bu halkın mala talan ediliyor. Üç dönemdir mecliste kendisini göremezsiniz. Meclise geldiği ender anlar vardır. Doğru geldiği anlarda da ihale kovalar, ihale kovalamak için meclise gelir. O ihaleleri kovalarken biz de kendisini kovalıyoruz. Biz de kendisi gibi ihale peşinde olanları rant peşinde olanları kovalıyoruz, bunu bilsinler. Halkın vekilleri bugün Hani’de Dicle’de ve Bağlar’dadır” dedi.

‘Halk tırşikçileri asla sevmez’

Eren şöyle devam etti, “Kayyum politikasından nemalanan, halkın iradesini hiçe sayarak bu halkın iradesini gasp ederek, kayyum tayin edilmesini sağlayan kişi bizzat kendisidir. Kayyum demek daha çok rant demektir. Kayyum demek daha çok ihale demektir. Kayyum demek daha çok yolsuzluk demektir. Diyarbakırlıların çok çok böyle sevdiğim ünlü bir tespiti var. Diyarbakırlılar böyle Tırşikçileri asla sevmez. Halkına karşı yalan atan, halkla karşı ikiyüzlü olan, halkını satan herkese tırşikçi diyorlar, işte bunlar tırşikçidir. Bu halk bizim milletvekillerimizi tanıyor. Bu Halk bizi tanıyor. Vekillerini tanıyor ama bu halk sizi daha iyi tanıyor. Halk yolsuzluktan, halk kalandan, halk kayın politikasından, halk yolsuzluk ihalelerinden onu bilir” diye konuştu.

Kaynak: Amida Haber