AMED - DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, 13 Haziran’da Hakkari’de kayyım uygulamasının son bulması ve genel olarak kayyım uygulamalarını protesto etmek için Hakkari ve Mersin'de miting düzenleyeceklerini açıkladı.

Tatil trafiği kabusa döndü: 68 ölü 9787 yaralı Tatil trafiği kabusa döndü: 68 ölü 9787 yaralı

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanması ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Hükümetin çifte standart uyguladığını belirten Doğan, “Biz diyoruz Hakkari’de yapılan Kepez’de yapılmıyor, biz diyoruz ki Kepez’de uygulanan Hakkari’de uygulanmıyor. Bize neden diye soranlar var hatırlatalım tekrar, neden bunları söylüyoruz çünkü kayyım rejimi iflas etti ama iflas eden bu rejimin son çırpınışları için kendine bir meşruiyet zemini bulması gerekiyor ya da bir meşruiyet zemini yaratması gerekiyor. Nafile olsa da bu çabalar biz tekrar etmek ve bunun herhangi bir yasal dayanağı olmadığı gibi meşru bir zeminin olmadığını ilk kez duyacaklara bir kez daha hatırlatmak isteriz” dedi.

Mitinge katılma çağrısı yapıldı

Ayşegül Doğan, herkesin bulunduğu yerde kayyım politikalarına tavır alması gerektiğini söylerken Hakkari'deki mitinge katılma çağrısında şu ifadeleri kullandı: “Olduğumuz yerlerden uçaklarla gelebilenler uçaklarla, otobüslerle, araçlarla yolları çıkıp 13 Haziran’da saat 15.00’te yapacağımız büyük mitinge hepinizi, Türkiye’de kendini adalete, özgürlüğe, eşitliğe, bir arada yaşama ve halk iradesine saygı ve sahip çıkmaya ilişkin sorumlu hisseden tüm yurttaşları Hakkari’de buluşmaya, halk iradesine saygıya davet ediyoruz.”

Kaynak: HABER MERKEZİ