AMED TIMES - Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) 31 Mart yerel seçimlerine iki gün kala final mitingini Van'da yapıyor. Musa Anter Parkı'nda düzenlediği mitinge on binlerce kişi katıldı. Alanda bulunanlar sık sık, 'direne direne kazanacağız ', 'jin ,jiyan, azadi' (kadın, yaşam, özgürlük) sloganları attı.

DEM Parti bayraklarıyla süslenen alanda büyük coşku hakim. Mitinge DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan, ilçe belediye eşbaşkan adayları ve DEM Parti Van milletvekilleri katılıyor.

'Ey kayyımlar sizi yaya yollayacağız'

Mitinde konuşan DEM Parti Van İl Eşbaşkanı Veysi Dilekçi, "Ey kayyımlar sizi yaya bir şekilde yollayacağız. Gençlerden, toplumdan bir şey istiyoruz. İki aydır sabırla çalışıyoruz, kalan iki günde aynı sabır ve kararlılıkla kalıp ittifak halinde sandığa gidelim. Sandıklara beraber sahip çıkalım. Sonuçlar çıkana kadar sandıkları terk etmeyelim. Parti dışında hiçbir açıklamaya itibar etmeyin Zaman Van'ın zamanı" dedi.

'Özgür yaşamı yeniden inşa edeceğiz'

DEM Parti Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Neslihan Şedal, "Eşbaşkanlık sistemini tüm kurumlarımızda hayata geçireceğiz. Kadın yaşam merkezlerini açacağız, kooperatifleri yeniden kuracağız. Özgür yaşamı yeniden inşa edeceğiz. Başaracağız, Van başaracak" diye konuştu.

'İki gün sonra bu hırsızları göndereceğiz'

DEM Parti Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan da "Van halkı değerlerine her zaman sahip çıktı. Bu alanda gösterdi ki hiçbir güç Van halkına boyun eğdiremeyecek. Kayyımlar, iki şey yaptı: Kendi çevrelerini zenginleştirdiler ve Van halkını işsizliğe mahkum ettiler. İki gün sonra bu hırsızları göndereceğiz. Bu alan bu müjdesini verdi. Van'ı Van'ın dinamikleri ile el ele vererek ayağa kaldıracağız" dedi.

DEM Parti belediye eşbaşkan adayları ve milletvekilleri halkı selamladı ve sahneden güvercinler uçuruldu.

Erdoğan, İsrail ile ticaret tartışmalarına noktayı koydu: O iş bitti Erdoğan, İsrail ile ticaret tartışmalarına noktayı koydu: O iş bitti

Kaynak: Haber Merkezi