AMED - Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ve Mardin'in Mazıdağ ilçelerinde dün meydana gelen geniş çaplı yangının ardından Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), sosyal medya hesabından iktidarın müdahalede geciktiğini belirterek tepki koydu.

Yangın bölgesinde incelemelerde bulunan DEM Parti milletvekilleri ve belediye başkanları arasında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır, Mardin Milletvekili Beritan Güneş, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ve Batman Belediye Başkanı Gülistan Sönük yer aldı. Yangın bölgesinde aynı karede görüntülenen Kürt siyasetçiler, halkla birlikte acıları paylaştı ve yaraları sarmak için çalışmalara katıldı.

A M E D T I M E S-61

DEM Parti'nin açıklamaları

DEM Parti, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Kulis: Türkiye erken seçime mi gidiyor? Kulis: Türkiye erken seçime mi gidiyor?

"İktidarın müdahale etmekte geciktiği, yetersiz kaldığı faciaya karşı, başta Diyarbakır, Mardin, Van olmak üzere bütün bölge belediyelerimiz yangına müdahale ederek ve halka yardım ulaştırarak seferber oldu. Belediye Eş Başkanlarımız, Milletvekillerimiz, Bileşen Partimiz DBP'nin Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve Keskin Bayındır, facianın yaşandığı köylerde halkla birlikte hem acıları paylaşıyor hem de yaraları sarmaya devam ediyor. Bu facia bir kez daha gösterdi ki yaşanan hiçbir felakette ve faciada devlet ve iktidar halkın yanında değil. Depremde yoklar, yangında yoklar, sel felaketinde yoklar. Ancak bizim halkımızla birlikte her türlü felaketin üstesinden gelecek gücümüz var!"

A M E D T I M E S-62

Kaynak: AMED TIMES