AMED TIMES - Diyarbakır ve Mardin’de çıkan ve 15 kişinin canına mal olan yangına ilişkin tartışmalar devam ederken, Mardin’in Derik ilçesinden dikkat çekiçi bir görüntü geldi.

Mardin’in Derik ilçesinin Dumanlı Mahallesi Hofi mezrasında 23 Haziran günü saat 16.52'de çekildiği belirkenen görüntüde, 30 dönümlük zeytin ve meyva ağaçlarının olduğu bir arazi çıkan yangının nedeni an be an güvenlik kamerasına kaydediliyor.

Görüntü de çıkan şiddetli rüzgar ile birlikte eletirik tellerinin birbine sürtüğü ve aniden bir patlamanın yaşandığı görülüyor. Patlamanın ardından ağaçların tutuştuğu ve yangının yayıldığı da yine kamera tarafında kaydediliyor.

DEDAŞ sorumluluğunu red ediyor

Diyarbakır’da başlayan yayılarak Mardin'e ulaşan 15 kişinin hayatını kaybetmesine ve 78 kişinin yaralanmasına yol açan yangının çıkış nedenin elektrik kaynaklı olduğu iddiaları güçleniyor.

Her ne kadar  Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ)  kendiler hakkında kara propanda yapıldığını ve tanıklar hakkında suç duyurusunda bulundu söylesede,

Diyarbakır Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada sonuçunda çıkan ön raporda, yangının elektrik kaynaklı olduğu tespiti yer aldı.

Diyarbakır’da kontrolden çıkan araç direğe çarptı: 1’i ağır 4 yaralı Diyarbakır’da kontrolden çıkan araç direğe çarptı: 1’i ağır 4 yaralı

Kaynak: Amed Times