AMED TIMES - Türkiye'nin birçok ilinde sağanak yağış ve fırtına etkili oldu. İzmir ve Marmaris'te hortum oluştu. Antalya'da dev dalgaların arasında kalan genç, son anda kurtarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 45 il için sarı kodlu uyarısı sonrası, çok sayıda ilde sağanak yağış ve fırtına etkisi görüldü.

Muğla'nın Ula ilçesinde sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış ve fırtına sonrası evlerin ve araçların yakınından geçen enerji nakil hatları birbirine temas etmesi sonrası şiddetli patlamalar yaşandı. Fırtına nedeniyle elektrik kesintisi yaşandı.

Sağanak yağıştan sabahın ilk saatlerinde İzmir de nasibini aldı. Kentte kapalı hava ve aralıklarla hafif yağmur sürerken, Foça'nın Yenifoça Mahallesi açıklarında dev bir hortum oluştuğu görüldü. Vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenen hortum, bir süre sonra karaya ulaşmadan kayboldu.

Kamu ihale mevzuatındaki değişiklikler Resmi Gazete’de yayımlandı Kamu ihale mevzuatındaki değişiklikler Resmi Gazete’de yayımlandı

Antalya'da ise boyu 4 metreye kadar çıkan dev dalgaların bulunduğu sahilde denize giren 19 yaşındaki genç, boğulmak üzereyken dalış eğitmeninin çabası ve deniz polisinin yolladığı insansız cankurtaran robotuyla kurtarıldı. 

Ankara genelinde de sağanak ve fırtına etkili oldu. Keçiören ilçesi Bademlik Mahallesi'nde fırtınanın etkisiyle bir apartmanın çatısı uçtu, etrafa saçılan malzemeler park halindeki 4 otomobilde hasara neden oldu.

Kaynak: Haber Merkezi