AMED TIMES - Sosyal paylaşım sitesi TikTok'ta bir genç kadının çocuk yaştaki kuzeniyle dudak dudağa öpüştüğü anları paylaşması sonrası  gözaltına alındı.

TikTok üzerinden canlı yayın yapan D.Ö.K., 6 yaşındaki çocuğu kendisini yanağından öpen kuzeninden "Ben dudak seviyorum, beni dudağımdan öp" diyerek dudağından öpmesini istiyor. Söyleneni yapan çocuğa "öpmedin yaladın beni" diyerek tekrar kendini öptüren kadın o anları da takipçileriyle paylaştı...

Sosyal medyadan yayılan ve çocuğun istismarı olarak nitelenen görüntüler büyük tepki toplamıştı...

Bunun üzerine harekete geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, haberlere konu olan şahsın gözaltına alındığını ve hesabın kapandığını duyurdu. 

Bakanlığın açıklaması şöyle: 

-Olayın sosyal medyada yayıldığı andan itibaren İl Müdürlüğü ekiplerimiz emniyet birimleri ile koordinasyon içerisinde harekete geçmiştir.

-Videodaki şahıs gözaltına alınmıştır. Çocuğun ailesi ile yapılan görüşmede videonun eski olduğu bilgisi edinilmiştir.

Sneijder 'Komançero' iddialarını yalanladı Sneijder 'Komançero' iddialarını yalanladı

-Meslek elemanlarımız tarafından aileye danışmanlık hizmeti verilmiştir. Psikolojik sağlamlığını artırmak adına aile yanında bulunan çocuğun durumu yakından takip edilmeye devam edilecektir.

-Söz konusu Tiktok hesabı Bakanlığımızın girişimleri sonucu kapatılmıştır. Bakanlık olarak sürecin yakın takipçisi olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Kaynak: Haber Merkezi