• DOLAR 33,20 %-0.11
  • EURO 36,02 %-0.60
  • ALTIN 2.546,09 %-2.11
  • BİST100 11.156 %0.15
  • BITCOIN 67.150 %2.3
  • ETHERIUM 3.531 %1
29°

CHP-AKP görüşmesi başladı: Masada asgari ücret ve emekli maaşı zammı var!

CHP’nin gölge kabinesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan sorumlu Genel başkan yardımcısı Yalçın Karatepe, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşüyor.

AMED TIMES  -CHP'nin ekonomiden sorumlu gölge bakanı Yalçın Karatepe, Hazine ve Maliye Bakanlığı'da Mehmet Şimşek ile bir araya geldi. Görüşmede, asgari ücrete ve emekli maaşlarına beklenen zammı gibi konuların masaya yatırılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki görüşmelerin ardından başlayan mevcut bakanlar ile CHP'nin gölge bakanları arasındaki görüşmeler devam ediyor.

CHP’nin gölge kabinesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan sorumlu Genel başkan yardımcısı Yalçın Karatepe, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşüyor. Saat 10.00’da başlayan görüşmede Karatepe'yi Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Bakan Şimşek karşıladı.

Karatepe, görüşmenin detaylarını 13.30'da CHP Genel Merkezi'nde düzenleyeceği basın toplantısında açıklayacak.

Neler konuşulacak?

Karatepe’nin görüşmede, asgari ücrete ve emekli maaşlarına beklenen zammı, artırılması istenen tarımsal destekleri, tutarsız TÜİK verilerini, Kamu-Özel İşbirliği (KÖİ) projelerini ve Varlık Fonu’nu gündeme getireceği belirtiliyor.

Ancak CHP kanadı, özellikle bu hafta Meclis’e gelmesi beklenen yeni vergi düzenlemesi öncesi yapılacak bu görüşmenin hiçbir şekilde 'iktidara ekonomi konusunda destek verme görüşmesi' ya da 'AKP ile ortak ekonomi çalışması görüşmesi' olmadığını vurguluyor.

Meclis’e gelecek yeni vergi düzenlemesi için yeme ve gübreye KDV artırımı, ev sahiplerinin yıllık kira vergisinin artık her ay peşin alınması, yurtdışı çıkış harcının 3 bin TL olması, ticari veya serbest meslek faaliyetlerinde bulunan mükelleflerin sıkı takibe alınması ve hatta bahşiş gelirlerinde bile basitleştirilmiş vergi uygulaması gibi iddialar konuşuluyor.

Bim Çay Fiyatları 2024: (GÜNCEL!) Çaykur, Doğuş, Berk, Lipton Çay Fiyatı Bim Çay Fiyatları 2024: (GÜNCEL!) Çaykur, Doğuş, Berk, Lipton Çay Fiyatı

Önerilerini bakana iletecekler

Prof. Dr. Yalçın Karatepe, Şimşek ile görüşmede asgari ücret ile emekli aylıklarına zam yapılmasını ve vergi paketini gündeme getireceklerini söylemişti.

Kaynak: Artı Gerçek
Editör Hakkında
Yorumlar

Trend Haberler

Süryani Kilisesinin acı kaybı!
Süryani Kilisesinin acı kaybı!
1
Midyat’ta anons krizi: ‘Belediye Başkanı akademisyene hakaret etti!’
Midyat’ta anons krizi: ‘Belediye Başkanı akademisyene hakaret etti!’
2
Diyarbakır tramvayının tarihi belli oldu
Diyarbakır tramvayının tarihi belli oldu
3
DİSKİ duyurdu: 19 Temmuz 2024'te Diyarbakır'ın 4 ilçesinde sular kesilecek
DİSKİ duyurdu: 19 Temmuz 2024'te Diyarbakır'ın 4 ilçesinde sular kesilecek
4
Amedspor’dan taraftarları sevindiren Passolig  açıklaması
Amedspor’dan taraftarları sevindiren Passolig açıklaması
5
'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' cinayetinde karar verildi
'Diyarbakırlı Ramazan Hoca' cinayetinde karar verildi
6