Son dönemde genç kadın sunucuların kariyer basamaklarını hızla tırmandığını görüyoruz. Melis Hazal Karagöz ve Cansu Canan Özgen gibi isimler, daha genç meslektaşlarına motivasyon verebilecek bir hızla kariyer basamaklarını tırmanmaktalar. Bu nedenle Cansu Canan Özgen kimdir gibi sorularla sık sık karşılaşıyoruz.

Yeni nesil sunucular arasında Cansu Canan Özgen son günlerde daha da sık karşımıza çıkmakta. Türk haber yayıncılığının yeni seslerinden TV100 ekranlarında gördüğümüz Cansu Canan Özgen, önümüzdeki yılların en önemli sunucu ve gazetecilerinden biri olacak gibi duruyor.

Biz de bu yazımızda Cansu Canan Özgen kimdir sorusuna yanıt arayacak, kendisinin hayatını ve eğitimini inceleyecek, böylece sizlerin en merak ettiği noktalara da dokunmuş olacağız. İyi okumalar!

Cansu Canan Özgen Kimdir?

Cansu Canan Özgen kısaca bahsetmek gerekirse bir haber sunucusu ve gazetecidir. Kendisi genç yaşına rağmen kariyer basamaklarını net adımlarla tırmanmaktadır. Peki beğeniyle takip edilen Cansu Canan Özgen kimdir? Detaylar geliyor...

Cansu Canan Özgen 23 Eylül 1989 tarihinde İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde dünyaya geldi. Anne tarafından Erzurumlu, baba tarafından ise Selanik göçmenidir.

Cansu Canan Özgen Kimdir (3)

Annesi Zeynep Atasever Özgen, babası Murat Özgen olan Cansu Canan Özgen'in annesinin kardeşi, yani teyzesi de tanınmış bir oyuncudur: Vildan Atasever. 

Lise eğitimini Bayrampaşa Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Cansu Canan Özgen, sonrasında ailesinin de isteğiyle İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Maden Mühendisliği bölümünde yükseköğrenimini tamamladı. Bu yıllarda sunuculuğa ve televizyon dünyasına net bir giriş yapma kararı alan Cansu Canan Özgen, mesleğe adım atabilmek için Can Gürzap'ın kurmuş olduğu Dialog İletişim Spikerlik Sunuculuk Kursu'nda eğitim gördü.

Spikerlik eğitimi aldığı yıllarda eğitimini de sürdüren Cansu Canan Özgen, mühendislik stajı için beş hafta kömür madenlerinde kaldı.

Cansu Canan Özgen Kariyeri

Cansu Canan Özgen spikerlik kariyerine Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün kanalı olan BJK TV bünyesinde başladı. Kendisi burada stajyerdi, dolayısıyla hiç para almadan tecrübe edinmek için çabalamaktaydı.

Burada staj yaptığı esnada Habertürk TV'de gece spikerliği işi için spiker aranmaktaydı. Bu işe başvuran Cansu Canan Özgen, seçmeleri geçmeyi başardı ve spikerlik işini kaptı.

Cansu Canan Özgen Kimdir (6)

2013 yılında Habertürk TV'ye geçen Cansu Canan Özgen, 2018 yılına kadar bu kanalda kaldı. Bu yıllarda haber kuşaklarında karşımıza çıkan Cansu Canan Özgen Öteki Gündem programını da hazırlayıp sunarak ismini iyiden iyiye duyurmayı başarmıştır.

2018 yılında Habertürk TV'den ayrılan ve A Haber'e geçen Cansu Canan Özgen, bir süre hafta sonu haberlerini sundu. Sonrasında yine aynı yayın grubunun bünyesinde bulunan A Para kanalına geçti ve bir süre de burada çalıştı. A Para kanalında Cansu Canan Gündem Dışı isimli programı sunmaktaydı.

Cansu Canan Özgen 2019 yılının sonlarına doğru A Haber bünyesinden de ayrıldı ve TV8'e geçiş yaptı. Kendisi burada "8'de bugün" isimli programı hazırlayıp sundu. Cansu Canan Özgen şu anda TV100 bünyesindedir ve Cansu Canan Özgen ile Gündem Dışı isimli programın yanı sıra Yüz Yüze isimli programı sunmaktadır.

Cansu Canan Özgen Vildan Atasever Kardeş Mi?

Cansu Canan Özgen ile Vildan Atasever arasında akrabalık ilişkisi olduğunu biliyoruz. İki ismin arasında sadece sekiz yaş olmasından da ötürü sık sık bu ikilinin kardeş olup olmadığı soruluyor.

Cansu Canan Özgen ile Vildan Atasever kardeş değiller. Aralarında sekiz yaş var fakat Vildan Atasever, Cansu Canan Özgen'in teyzesidir. Vildan Atasever, Cansu Canan Özgen'in annesinin küçük kardeşidir.

Cansu Canan Özgen Kimdir (2)

Vildan Atasever bugünlerde de ekranlarda gördüğümüz bir isimdir, kendisini en çok Kurtlar Vadisi'ndeki Hüsrev Ağa'nın kızı Nazlı rolüyle tanıyoruz.

Cansu Canan Özgen Hangi Kanalda?

Cansu Canan Özgen kariyeri boyunca pek çok kanalda çalışmış, birçok önemli kanalda birçok önemli program sunmuş, işinde yetkin isimleri ağırlamış ve sorduğu sorularla dikkat çekmiştir.

Cansu Canan Özgen bunun yanı sıra çalıştığı kanallarda haber sunuculuğu da yapmıştır. Kendisi spikerlik alanında da yetkinlik sahibidir. Cansu Canan Özgen an itibariyle TV100 ekranlarında boy göstermektedir.

Kendisinin geçmişte çalıştığı kanallar şu şekilde:

 • BJK TV
 • Habertürk TV
 • A Haber
 • A Para
 • TV8
 • BluTV

Cansu Canan Özgen Kimdir (4)

Cansu Canan Özgen Eşi Kim?

Cansu Canan Özgen, eski basketbol oyuncusu ve antrenör Erden Eryüz ile evlidir.

9 Şubat 2020 tarihinde nişanlanan çift, pandemi döneminde, 15 Temmuz 2020 tarihinde ise hayatlarını birleştirerek dünya evine girdi.

Cansu Canan Özgen Kitapları

Cansu Canan Özgen'in ilgilendiği bir diğer alan tarihitir. Kendisi bu alanda birkaç kitap kaleme almıştır ve zaman zaman konferanslar vermektedir.

Cansu Canan Özgen Kimdir (5)

Cansu Canan Özgen'in sanat tarihçisi Talha Uğurluel ile yazdığı kitapları şunlar:

 • Dalga Kıran
 • Selçuklu'nun Şifreleri
 • Osmanlı'nın Şifreleri
 • Türklerin Büyükleri
 • Küresel Düzenin Şifreleri

Cansu Canan Özgen Heimlich Manevrası Olayı

Cansu Canan Özgen 2024 yılının ilk günlerinde yaşadığı bir olayla da gündeme geldi. Ancak bu olay talihsiz bir olaydı, hatta Cansu Canan Özgen ölümden döndü bile diyebiliriz.

Program esnasında soluk borusuna bir kuruyemiş kaçan Cansu Canan Özgen nefessiz kaldı ve az kalsın boğuluyordu.

Tarık Akan Eski Eşi Yasemin Erkut Kimdir? Şu An Ne Yapıyor? Tarık Akan Eski Eşi Yasemin Erkut Kimdir? Şu An Ne Yapıyor?

Programın konuklarından biri Heimlich Manevrası isimli yöntemi kullanarak Cansu Canan Özgen'in soluk borusuna kaçan kuruyemişi çıkartmayı başardı. Cansu Canan Özgen büyük tehlike atlattı.