Bim market zinciri, rakiplerine göre en çok tercih edilen uygun fiyatlı marketlerden biridir. Her hafta Bim marketlerine yeni ürünler geldiği gibi, çok sayıda üründe de indirimler sunmaktadır. Bim marketleri uygun fiyatlı ürünler sunduğundan, vatandaşlar alışveriş için sıklıkla Bim marketleri tercih ediyor. Bim milföy hamuru fiyatı da uygun olan ürünlerden biri.

Sofralarda, günlerde, çeşitli börek ve tatlı tariflerinin vazgeçilmezi olan milföy hamuru fiyatı da son gelen zamlardan sonra merak edilenler arasında yer almaya başladı. Bim Milföy hamuru fiyatı da bu nedenle merak ediliyor.

Yazımızda Bim Milföy hamuru fiyatı hakkında detayları bulabilirsiniz.

Bim Milföy Hamuru: Lezzethane

Milföy hamuru, börek ve pasta yapmak için neredeyse her aile tarafından sevilerek tüketilir. Günümüzde milföy alışverişi için en uygun fiyatlı yerlerden olan marketlerden Bim markette satılan milföy hamuruna bakacağız. 

Lezzethane markalı Milföy hamuru, Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. adına Özsoy Unlu Mamuller Gıda San. ve Tic. A.Ş. tarafından üretilen bir markadır. 

 • Bim Milföy hamuru fiyatı için Lezzethane markalı Milföy hamurunun güncel fiyatı ise 47,50 TL’dir.

Lezzethane milföy hamuru 1 Kg.’dır. 1 Kg. Lezzethane markalı milföy hamurusunun içerisinde 20 adet milföy hamuru bulunur.

Bim Milföy Hamuru Fiyatı (3)

Bim Milföy Hamuru: Nimet 

Nimet markasını bim  milföy hamuru fiyatlarının içine dahil ederek inceleyebiliriz. Milföy ürünlerinde Nimet markası her zaman Bim marketlerde bulunan bir marka değil. Nimet markalı milföy hamurunu yalnızca yılın belirli dönemlerinde Bim'den satın alabilirsiniz. 

Nimet markalı milföy hamurunun satış fiyatı hemen hemen Lezzethane Milföy hamuru ile aynı şekilde oluyor. Yani yaklaşık 45 TL ila 50 TL arasındadır.

Bim Milföy Hamuru: Pınar ve Superfresh

Bim Milföy hamuru fiyatları içerisine dahil edebileceğimiz diğer markalar arasında Pınar ve Superfresh markaları da bulunuyor.

Yine aynı Nimet markası gibi her dönem olmasa  da Bim’in aktüel dönemlerinde Pınar ve Superfresh markalı milföy hamurlarını satın alabilirsiniz. Bu markadaki ürünler biraz daha pahalı olmakta.

 • Buna göre Bim Pınar milföy hamuru yaklaşık 85 TL, Bim Süperfresh milföy hamuru fiyatı ise 55 TL ile 60 TL arasındadır.

Bim Milföy Hamuru Fiyatı (1)-2

Milföy Hamuru ile Neler yapılır?

Milföy hamuru çok yönlü olduğu için çok çeşitli yemeklerde kullanılabilir.

Milföy hamuru ile yapılabilen yemekler;

Hükümet hazırlıkları tamamladı: Bayramdan sonra iki yeni vergi geliyor! Hükümet hazırlıkları tamamladı: Bayramdan sonra iki yeni vergi geliyor!
 • Börekler: Börekler için milföy hamuru sıklıkla kullanılır. Peynirli, patatesli, ıspanaklı börekler ve daha farklı çeşit börekleri milföy hamurundan yapabilirsiniz.
 • Pastalar: Tatlı veya tuzlu pastalar, milföy hamurundan yapılır. Bu hamur, özellikle pastalar için ideal bir seçenek olabilir.
 • Tatlılar: Milföy hamurundan tatlı yapabilirsiniz. Örneğin, çikolata ile doldurulmuş milföy hamuru tatlıları veya elma dilimleri çok popülerdir.
 • Kızartmalar: Milföy hamuruna peynir, mantar veya et ekleyerek kızartabilirsiniz. Partilerde veya atıştırmalıklarda bu tür lezzetli yiyecekler sıklıkla tercih edilen atıştırmalıklardandır.
 • Paylar: Milföy hamuruna meyve püresi veya meyve ekleyerek tatlı paylar yapabilirsiniz.
 • Mini Pizza: Milföy hamuru üzerine sos, peynir ve sevdiğiniz malzemeleri koyarak hızlı ve lezzetli mini pizzalar yapmak da güzel bir fikir olabilir.
 • Hafif Atıştırmalıklar: Milföy hamuru dilimlenip aperatifler veya hafif atıştırmalıklar yapmak için kullanılabilir. Sebzeli çıtır atıştırmalıklar veya peynirli rulolar bu atıştırmalıklar için güzel örneklerdir.

Bim Milföy Hamuru Fiyatı (1)-1

Bonus: Milföy Hamurundan Tatlı Tarifi - Prenses Elması

Milföy hamurundan bahsetmişken tatlı bir tarif vermeden bitirmeyelim istedik. Görsel açıdan ve tat olarak hem gözünüze hem de damak tadınıza hitap edecek bir tariften bahsediyoruz: Prenses Elması.

Prenses Elması için malzemeler:

 • 2 adet kırmızı elma
 • 4 çift yaprak milföy
 • 3 yemek kaşığı kayısı reçeli
 • Yarım limon
 • Tarçın
 • Pudra Şekeri

Prenses Elması yapılışı:

 1. Öncelikle elmaları yıkıyoruz ve ortadan ikiye bölüyoruz. Çok ince olacak şekilde yarım daireler halinde dilimliyoruz.
 2. Elmaları yarım limonla dolu bir miktar suda pişiriyoruz ve yumuşayınca alıyoruz. (Burada amaç, elmaların yumuşak hale gelmesini sağlamaktır.
 3. Pişen elmaları bir süzgeç içerisine alarak süzülmeye bırakıyoruz.
 4. Daha sonra, oda sıcaklığındaki milföy hamurları ince olacak şekilde unlu bir zemin üzerinde açıyoruz. (Bu açma işlemini iki kareyi birleştirerek yapmalısınız.)
 5. Bu sırada kayısı reçelinin üzerine iki yemek kaşığı sıcak su ekleyip iyice karıştırıyoruz. Reçel olarak sevdiğiniz reçellerden başka birini de kullanabilirsiniz.
 6. Milföyleri uzun şeritler halinde kesiyoruz ve üzerine bir miktar reçelli suyumuzu sürüyoruz. Bir kısmı uzun kenar boyunca dışarı taşacak şekilde elmalar üst üste diziyoruz.
 7. Sonrasında üzerine tarçın serpiyoruz. Biraz daha tatlı olmasını isterseniz tarçın yerine toz şekerle de aynı işlem yapılabilir.
 8. Ardından milföyün açıkta kalan kısmını elmalarla katlayıp rulo yapıyoruz.
 9. Rulo haline getirdiğimiz elmalı milföyleri, önceden ısıtılmış 210 derecedeki fırında yaklaşık 10-20 dakika kadar (kızarana kadar) pişiriyoruz. 
 10. Fırından alındıktan birkaç dakika sonra kalıptan çıkarıp ve servis tabağına alıyoruz. Üzerine pudra şekeri serperek servise hazır hale getiriyoruz. 

Afiyet olsun!

Editör: Esra Editor