AMED TIMES - Fenerbahçe başkanlığına yeniden aday olma kararı alan Aziz Yıldırım, resmen adaylığını açıkladı.

Fenerbahçe başkanlığına yeniden aday olma kararı alan Aziz Yıldırım, resmen adaylığını açıkladı. Duygusal anlar yaşayan Yıldırım, "Kimseyle kavga etmeyeceğim. Ama benimle kavga ederlerse ederim" dedi. Yıldırım ayrıca “Devletle kavga edemeyiz ama hükümetle haklı olduğumuz bir mücadeleyi veririz” dedi.

Milli tenisçi Zeynep Sönmez'den büyük başarı Milli tenisçi Zeynep Sönmez'den büyük başarı

Fenerbahçe'de Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı 30-31 Mayıs'ta, yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde ise çoğunluk aranmaksızın 8-9 Haziran'da yapılacak.
Basın toplantısı düzenleyen ve duygusal anlar yaşayan Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar:
"Kimseyle kavga etmeyeceğim. Ama benimle kavga ederlerse ederim. Herkes 'Aziz Yıldırım gitti Türk futbolu kurtuldu' diyordu, şimdi 'Gelsin kurtarsın' diyorlar. 

“Mevcut başkan ‘Ben başkan olduğum sürece Fenerbahçe’yi şampiyon yapmayacaklar’ dedi. Bu ne demek? Ali Koç başkan olduğu sürece Fenerbahçe şampiyon olamayacak demek. Bizi kim şampiyon yapmak istemiyor? İktidar mı, devlet mi, hakemler mi, TFF başkanı mı? Eğer bunların hepsi birbirine bağlıysa alttan yukarı gitmeyeceğiz, yukarıdan söyleyeceğiz.
Devlet ayrı, hükümet ayrı. Biz devletle kavga edemeyiz ama hükümetle haklı olduğumuz bir mücadeleyi veririz. Daha önce de yaptık. Hep beraber yürüdük.

Ben kimsenin adamı değilim. Ben Fenerbahçe’nin adamıyım

Derdim Fenerbahçe'nin şampiyon olması. Dört sene Fenerbahçe şampiyon olamadık, nedenini biliyorum. Mahkemeler... Ben ve dava arkadaşlarım her gün mahkemeye gittik. Mahkemeler uğraştık ve Fenerbahçe'ye zarar verdik. Bunu biliyoruz.
Fenerbahçe'nin hiçbir zaman para sorunu olmaz. Ben niye halka açtım bu kulübü? Yapardım binlerce kişiyi üye, ölene kadar başkan olurdum. '1 Milyon Üye' kampanyası başlattım. Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük STK'larından biridir. Fenerbahçe'nin istemediği hiçbir şey olmaz. Ne zaman, birleştiği zaman. Birleşmezse Fenerbahçe'den de bir şey olmaz.
Keyfim yerinde para da kazanıyorum. Fenerbahçe'deki bazı sıkıntıları görünce aday oldum. Arkadaşlara toplanıp 'Biriniz aday olun' dedim. 'Sen varken biz olmayız' dedier.
Bu hafta Galatasaray derbisini kazanacağız ve yeni süreç başlayacak."

Daha önce 1 oy farkla kazanmıştı

Yıldırım, sarı-lacivertli kulüpte 15 Şubat 1998'de gerçekleştirilen olağan genel kurulda diğer aday Vefa Küçük'ü sadece 1 oy farkla geçerek, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'na seçilmişti. 
Ardından 20 yıl görev yapan Yıldırım, 2018 yılında yapılan seçimlerde görevi Ali Koç'a devretmişti.
Seçimde geçerli sayılan 20 bin 736 oy arasında Koç'a 16 bin 92, Yıldırım'a ise 4 bin 644 oy çıkmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi