Kanal D, yaz mevsimine her zamanki gibi çok iyi bir şekilde hazırlanıyor. Tüm dizilerin sezon finali yaptığı bugünlerde yaza özel içerikler üretmeye çalışan kanal, özellikle Yalan dizisiyle şimdiden yine ilgi odağı olmuş vaziyette. Bu durumda oyuncuların da büyük rolü var. Zaten dizinin oyuncularının kim olduğu da sürekli araştırılıyor, Atakan Hoşgören kimdir gibi sorular sık sık karşımıza çıkıyor.

Atakan Hoşgören filmleri ve TV dizileri ile son dönemin en bilinen isimlerinden biri. Başlangıçta işe gençlik filmleriyle başlayan Atakan Hoşgören, gelecekte de çok duyacağımız ve büyük başarılara imza atacak bir oyuncu gibi görünüyor.

Bizler de bu yazımızda Atakan Hoşgören kimdir sorusunu yanıtlamaya ve genç oyuncuyu tanıtmaya çalıştık. Ayrıntılar haberimizin devamında…

Atakan Hoşgören Kimdir?

Atakan Hoşgören genç bir film ve televizyon oyuncusudur. Şu anda çok sevilen dizi Yalan'da oynamakta ve şöhretini katlamaktadır. Peki Atakan Hoşgören kimdir? Detaylar yazımızın devamında…

Atakan Hoşgören 5 Ağustos 1999 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Kendisi dört kardeşin en küçüğüdür. Ailesi esasen Arnavutluk göçmenidir, İstanbul'a Priştine'den gelmişlerdir.

Atakan Hoşgören Kimdir (5)

Çocukken basketbolla ilgilenen Atakan Hoşgören, beş yıl boyunca Beşiktaş altyapısında forma giydi. Sonrasında yönünü oyunculuğa çevirdi ve lise yıllarında reklam filmlerinde oynayarak sektöre adım attı.

Atakan Hoşgören Kariyeri

Atakan Hoşgören kimdir sorusunu yanıtlarken oyunculuk kariyerine de yer verelim. Hoşgören, 2017 yılında, yani liseyi tamamladıktan kısa süre sonra ilk ciddi oyunculuk deneyimini yaşadı. İlk olarak Yıldızlar Şahidim isimli dizide rol alan Atakan Hoşgören, sonrasında 4N1K isimli filmdeki rolüyle de dikkatleri üstüne çekti.

Bu iki oyunculuk deneyimi sonrası üniversiteye başlayan Hoşgören, bu kapsamda Doğuş Üniversitesi'nde Ekonomi eğitimi aldı.

Atakan Hoşgören eğitimi esnasında oyunculuğa da devam etti. 2018-2020 yılları arasında 4N1K Yeni Başlangıçlar isimli televizyon dizisinde, 2018 yılında 4N1K 2 isimli filmde, 2020'de ise 4N1K Düğün isimli filmde rol aldı.

Atakan Hoşgören Kimdir (4)

2021 yılında kariyerini gençlik dizilerinin dışına çıkartmak isteyen Atakan Hoşgören, o yıl ATV'de yayınlanan Akıncı isimli dizide rol aldı.

Akıncı'nın ardından televizyon dizileriyle yola devam eden Atakan Hoşgören, 2021 yılında Sana Söz isimli dizide, 2022 yılında İçimizdeki Ateş isimli dizide, 2023 yılında ise Dönence ve Koyu Beyaz isimli dizilerde rol aldı. Maalesef bu dizilerin hiçbiri uzun soluklu olmadı.

Atakan Hoşgören 2024 yılında Kanal D'nin iddialı dizisi Yalan ile ekranlara döndü. Kendisi şimdiden çok sevilen dizide Kerim karakterini canlandırmakta. Bu dizi daha uzun soluklu olacak ve Atakan Hoşgören ismini ülke çapında biraz daha duyuracak gibi duruyor. Atakan Hoşgören kimdir merak konusu olması da bu sebeple, hatta Yalan dizisi Kerim kimdir şeklinde de sorgulama yapılıyor. 

Atakan Hoşgören Oynadığı Diziler

Atakan Hoşgören kariyerine 2017 yılında başladı. Kendisi ilk olarak 4N1K serisindeki Ali Tekelioğlu rolüyle tanındı. Bu serideki bir dizi ve üç filmde rol alan Atakan Hoşgören, sonrasında pek çok ufak çaplı dizide de rol aldı. Atakan Hoşgören kimdir konusuyla bağlantılı olarak rol aldığı dizileri derledik.

Atakan Hoşgören Kimdir (6)

Genç oyuncunun oynadığı dizilerin listesi, bu dizilerin yayınlandığı yıllar ve canlandırdığı karakterler şu şekilde:

  • Koyu Beyaz (Alper, 2023)
  • Dönence (Emir Miro Yıldız, 2023)
  • İçimizdeki Ateş (Ege, 2022)
  • Sana Söz (Umut, 2021)
  • Akıncı (Murat, 2021)
  • 4N1K Yeni Başlangıçlar (Ali Tekelioğlu, 2018)

Atakan Hoşgören kimdir yazımızın devamında yer aldığı film projelerine de bakalım.

Atakan Hoşgören Oynadığı Filmler

Şu an Atakan Hoşgören diziler ile öne çıkıyor ancak kariyerinin başlangıcında birkaç filmde de rol almıştır. Kendisi ilk filmi 2017 yılında yayınlanan 4N1K serisinin üç filminde de oynadı ve bu rolüyle epey sevildi.

Atakan Hoşgören'in oynadığı filmler şu şekilde:

  • 4N1K (Ali Tekelioğlu, 2017)
  • 4N1K 2(Ali Tekelioğlu, 2018)
  • 4N1K Düğün (Ali Tekelioğlu, 2020)

Atakan Hoşgören Instagram Adresi

Bir oyuncunun veya tanınmış şahsiyetin hayatına ortak olmanın en iyi yolu sosyal medya hesaplarından geçiyor. Her vatandaş gibi oyuncular da sosyal medya hesaplarını hayatlarından belli kesitleri paylaşmak veya yeni projelerini duyurmak için kullanıyorlar.

Atakan Hoşgören Kimdir (3)

  • Atakan Hoşgören Instagram adresi @atakanhgr. Kendisinin 875.000 takipçisi bulunmaktadır.

Atakan Hoşgören Sevgilisi Var Mı?

Oyuncular her zaman magazin dünyasının vazgeçilmezleri konumundadırlar. Paparazziler tanınmış mekan ve mahallelerde nöbet tutarak tanınmış kişiliklerin hayatları hakkında özel bilgilere ulaşmaya çalışırlar.

Atakan Hoşgören, gençliği ve yakışıklılığı ile magazin dünyasının yeni gözdesi. Dolayısıyla kendisinin sevgilisi olup olmadığı da sık sık araştırılıyor.

Atakan Hoşgören Kimdir (2)

Umut Nayir’in Eşi Enfal Diner Kimdir, Enfal Diner Mesleği Ne? Umut Nayir’in Eşi Enfal Diner Kimdir, Enfal Diner Mesleği Ne?

Geçen yıl Atakan Hoşgören Sümeyye Aydoğan ile aşk yaşamaktaydı. Dönence dizisinde tanışan ikilinin arkadaşlığı, bir süre sonra aşka dönüştü ve ikili birlikte pozlar vermeye başladı.

İkilinin aşkı Nisan ayında son buldu. Atakan Hoşgören ve Sümeyye Aydoğan birbirlerini takipten çıktılar, sonrasında da herhangi bir yerde yan yana görüntülenmediler.

Sık Sorulan Sorular

Atakan Hoşgören'i sizlere tanıttık, Atakan Hoşgören kimdir sorusunu da yanıtladık. Şimdi gelelim ünlü oyuncu hakkında sık sorulan diğer soruların cevaplarına...

Atakan Hoşgören Kaç Yaşında?

Atakan Hoşgören dünyaya 5 Ağustos 1999 tarihinde geldi. Genç oyuncu an itibariyle 24 yaşındadır. İki ay sonra 25 yaşına gelecek ve yirmili yaşlarını yarılamış olacak.

Atakan Hoşgören Boyu ve Kilosu Kaç?

Bir oyuncu için fizik önemlidir, nitekim televizyonda göreceğimiz, sadece bir ekranın arkasından tek taraflı etkileşim kurabileceğimiz insanların belli derecede estetik görünüme sahip olmasını isteriz.

Atakan Hoşgören bu konuda sıkıntı yaşamayan oyunculardan birisi. Kendisinin boyu 1.84, kilosu ise 79. Oldukça fit bir vücuda sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Genç oyuncu geçmişte beş yıl boyunca Beşiktaş Jimnastik Kulübü altyapısında basketbol da oynadı.

Atakan Hoşgören Nereli?

Atakan Hoşgören dünyaya İstanbul'da gelmiştir. Hangi ilçeden olduğunu ise bilmiyoruz.