AMED - Bugün bazı sosyal medya ve haber sitelerinde yer alan “Amedspor Ersun Yanal ile anlaştı haberlerine Amedspor Başkanı Aziz Elaldı’dan cevap geldi.

Amedspor Başkanı Aziz Elaldı, şu ifadelere yer verdi: " Amedspor olarak, Türk futbolunda devrim yaratan teknik direktörlerden Ersun Yanal ile prensipte anlaşma sağlamış bulunmaktayız. Başkanımız Aziz Elaldı, Baran Durmaz ve Şefik Özdil'in İzmir'de gerçekleştirdiği iki gün süren görüşmeler sonucunda, Ersun Yanal ile el sıkışıldı. 11 Haziran Salı günü yapılacak genel kurulun ardından, kendisiyle bir yıllık sözleşme imzalayacağız.

Başkanımız Aziz Elaldı, Ersun Yanal hakkında şunları söyledi: "Yanal

Takımı kavramının altında savunma yapmayan, yaptıran bir futbol

anlayışı hakimdir. Türk futbolunu analiz, performans, GPS, beslenme

ve mental destek gibi kavramlarla tanıştıran, genç teknik adamların ve

Amedspor Batuhan Tur ile anlaştı Amedspor Batuhan Tur ile anlaştı

gençlerin önünde dev kapılar açan Yanal'ın felsefesini her zaman takdir ediyoruz. Elde ettiği başarılar, kazandığı kupalar, yetiştirdiği genç yıldızlar ve antrenörlerle futbolumuzda çok ayrı bir konuma sahip Yanal ile çıkacağımız yolculuk için çok heyecanlıyız."

Yeni teknik direktörümüz Ersun Yanal ise şunları dile getirdi: "Futbol, hepimizin ortak duygusu, ortak coşkusu, ortak heyecanı. Türkiye bir futbol ülkesi ve hepimizin daha iyi futbol felsefesine ulaşması için el ele vermesi gerekiyor. Amedspor ile başlayacağımız yolculuğun her dakikası bu açıdan çok önemli ve değerli."

Amedspor olarak, TFF 1. Lig'deki ilk yılımızda lige heyecan katmak için sabırsızlanıyoruz.

Taraftarlarımızla birlikte büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz

Kaynak: Haber Merkezi