AMED - Amedspor’un olağan kongresi, Amedspor Şehmus Özer tesislerinde gerçekleşti.

Geçtiğimiz hafta yapılması planlanan kongre, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 11 Haziran Salı gününe ertelenmişti.

Amedspor'un Seçimli Genel Kurulu Şehmus Özer tesislerinde başladı. Kurula, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun'un yanı sıra Amedspor delegeleri ve STK temsilcileri katıldı.

Amedspor’da yeni görev dağılımları netleşti Amedspor’da yeni görev dağılımları netleşti

Amedspor Yüksek İstişare Kurulu'nun kararı ile mevcut başkan Aziz Elaldı seçime tek liste ile girdi. Seçim öncesi Divan Kurulu denetleme ve faaliyet raporunu okudu. Amedspor Kulübünde yönetim kurulunun 1 Temmuz 2023 - 31 Mayıs 2024 dönemi faaliyetleri oy birliğiyle ibra edildi.
28 C B F486 C A D F 4426 8 D28 A82 E A291 E505

Hatun: Amedspor'un bir felsefesi vardır

Kongreye katılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun yaptığı açıklamada, "Amedspor kurulduğu günden beridir takımın yanında olan taraftara teşekkür ediyoruz. Bütün futbolculara teşekkürlerimizi bildiriyoruz. Amedspor'un bir felsefesi vardır. Amedspor'un değer yargıları vardır. Birinci önceliği bu yargıları korumaktır. Amedspor tüm Kürt'lerin ve ötekileşen herkesin takımıdır. Biz Amedspor'un bir ferdiyiz. Bu kentin gururu olan Amedspor için daha fazla emek sarf edeceğiz. Büyükşehir olarakta maddi destek vereceğiz. Erişmek isteyen tüm çocukları sporla tanıştıracağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AMED TV