AMED -  Amedspor’da uzun süredir devam eden başkanlık tartışmalarına Yüksek İstişare Kurulu son noktayı koydu.

YİK, yaptığı yazılı açıklamada, kongre sürecine akıl ve kolektif bilinçle yaklaşıldığını, sürece Aziz Elaldı’nın başkanlığında devam edileceğine karar verildiğini bildirdi.

Yüksek istişare kurulunun açıklaması şöyle;

“Amedspor’un çok zorlu süreçlerden bugünlere gelmesinde temel faktörlerden biri; şahıslardan, sivil topluma, Amed şehrinden, uluslararası desteklere kadar tam bir koordinasyon ve dayanışma ruhu ile ortak müşterekler etrafında hareket edilmesidir.

Bu inançlar etrafında oluşmuş değerlerin spekülasyonlara kurban edilemeyeceği gerçeğini tüm kamuoyuna paylaşma ihtiyacı hasıl olmuştur. Bu birliktelik ve dayanışma ruhu esas alınarak planlanan kongre kararı sürecinde ortak akıl ve kolektif bilinçle yaklaşılmıştır.

Bu süreç tamamen şeffaf olarak yürütülmeye çalışılırken, birden fazla adayın olması ve bu yönde görüşmeler yapılması demokratik teamüllere inancımız gereğidir.

Amedspor geleceğin yıldızlarını arıyor! Amedspor geleceğin yıldızlarını arıyor!

Gelinen noktada diğer adayların kendi iradi kararları ile mevcut başkanımızın lehine çekilmesi, nasıl bir ruh birlikteliği içinde hareket edildiğinin de açık göstergesidir.

Kulüp başkanımız; Sayın Aziz ELALDI’nın sürece dair açıklaması da bu sürecin pozitif anlamda yürütülmesine katkı sunmuştur.

Kaynak: Haber Merkezi