AMED - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Ayşegül Biçer, oğlunun işten çıkarıldığını iddia ederek belediye başkanlarına ve belediye çalışanlarına sert tepki gösterdi.

HDP Binasının önünde eylemlerde bulunan, oğlunun dağa kaldırıldığını ifade eden ve geçtiğimiz yıl AK Parti’den Diyarbakır Milletvekili adayı olan Ayşegül Biçer, oğlunun dağdan indikten sonra Belediyede çalıştığını ancak DEM Parti tarafından işten çıkarıldığını iddia ederek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önüne gelerek belediye başkanlarına, çalışanlarına sert bir şekilde tepki gösterdi.

Diyarbakır-Ankara tren biletlerine zam! Diyarbakır-Ankara tren biletlerine zam!

Büyükşehir işten çıkarılma ile ilgili iddialara geçtiğimiz günlerde şu açıklamayı yapmıştı.

İhtiyaç fazlası personelin işine Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri Genelgesine istinaden son verilmiştir

 “8 yıllık kayyumlar döneminde eş, dost kayırmacılığı ile ihtiyacın çok üstünde sayısız insan işe alınmıştır. Bu alımların önemli kısmının bu kentle ilgisi olmayan kişilerden oluştuğu zaman zaman basına da konu olmuştur. Gerek 31 Mart tarihindeki yerel seçim öncesi yapılan işçi alımları gerekse kayyumlar döneminde ihtiyaç fazlası alınan ve hali hazırda kapasitenin üzerinde olan kimi personelin işine Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri Genelgesine istinaden son verilmiştir.”

Kaynak: Amed Tv