Acun Ilıcalı yıllardır Türkiye’de en çok konuşulan isimlerden biri. Hem birçok sektörde patron hem TV sunucusu hem de futbol takımı sahibi olan Acun Ilıcalı günden düne servetini milyon dolarlara katladı. Bu sebeple Acun Ilıcalı serveti ne kadar olduğu Türkiye’de en çok merak edilen konular arasında.

Bazen işleriyle bazen magazinsel olaylarla gündeme gelen Ilıcalı, bildiğimiz gibi Türkiye’nin en varlıklı insanlarından biri. Haliyle Acun Ilıcalı serveti gündemi zaman zaman meşgul ediyor. Peki, Acun Ilıcalı gerçekten ne kadar kazanıyor? Acun Ilıcalı’nın servetinden bahsedeceğiz ancak önce Acun Ilıcalı kimdir, bu noktaya nasıl geldi kısaca göz atalım.

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı serveti konusunda merak edilenler kadar Ilıcalı’nın bu kadar mal varlığını nasıl elde ettiği de merak ediliyor. Bu çıkış noktası da birçok kişiyi Acun Ilıcalı kimdir, zengin olmadan önce nasıl bir hayatı vardı gibi konulara yöneltiyor.

Acun Ilıcalı, Türk televizyoncu, girişimci, uluslararası yapımcı, iş insanı en nihayetinde bir medya patronudur. 29 Mayıs 1969 doğumlu olan Ilıcalı, Edirne’de dünyaya gelmiştir. Ancak Acun Ilıcalı aslen Erzurumlu’dur.

Acu Ilıcalı Serveti (3)

Babası müteahhitlik ve ticaret yapan bir iş insanıydı, bu sebeple Edirne’de yaşamışlardır. İlk ve orta öğrenimini de Edirne’de tamamlamıştır. Liseyi ise prestijli bir okul olan Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite’de İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanan Ilıcalı eğitim hayatını tamamlamadan iş hayatına adım atmıştır.

Acun Ilıcalı Nasıl Zengin Oldu?

Acun Ilıcalı yıllardır birçok başarılı projeye imza atan başarılı bir iş adamı. Medya sektöründe kendini kanıtlayan Ilıcalı, en son futbol takımı satın alarak herkesi şaşırtmıştı. Bu olayla beraber her zaman mal varlığıyla gündeme gelen Acun Ilıcalı serveti ne kadar sorusu gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Merak edenler için Acun Ilıcalı serveti Türkiye’nin kaçıncı zengini sorusunun cevabını araştırdık.

Yılmaz Vural Serveti: Ünlü Teknik Adam Hangi Takımlardan Ne Kadar Kazandı? Yılmaz Vural Serveti: Ünlü Teknik Adam Hangi Takımlardan Ne Kadar Kazandı?

Acu Ilıcalı Serveti (1)-2

Medya kariyerine 1990’lı yıllarda spor muhabirliğiyle başladı. Bir süre boyunca Türkiye’nin en çok izlenen televizyon kanallarında farklı içerikler üretti. Herkes tarafından tanınmaya başlamasıysa Acun Firarda programıyla oldu. Bu programda yüzden fazla ülkeyi gezen Acun Ilıcalı, izlenme rekorları kırarak popüler bir isim haline geldi.

Ilıcalı, 2004 yılında kendi yapım şirketi olan ACUNMEDYA’yı kurdu. Bu dönemde Var Mısın Yok Musun, Fear Factor, Survivor, Yetenek Sizsiniz, Yok Böyle Dans, O Ses Türkiye gibi dünyaca ünlü formatları satın aldı. Çeşitli eğlence programlarıyla tüm Türkiye’yi ekranlara bağladı.

Bu başarısının ardından 2008 yılında TV8 kanalını satın aldı, 2021’de EXXEN platformunu kurdu ve başarılarına başarı kattı. Dolayısıyla Acun Ilıcalı serveti de giderek arttı.

Türkiye’nin en zenginleri arasında yer alan Acun Ilıcalı, yıllar boyunca medya, dijital platformlar, eğitim, futbol ve e-ticaret gibi çeşitli sektörlerde büyük başarılar elde etti. Günümüzde de yeni programlar ve imza attığı işlerle bu başarıyı sürdürüyor.

Aziz Yıldırım Serveti: Nasıl Zengin Oldu, Nereli, Kaç Yaşında?

Acun Ilıcalı Serveti Ne Kadar?

Türkiye’nin vergi rekortmenleri arasında yer alan Acun Ilıcalı serveti ne kadar birçok insanın merak ettiği bir konu. Nitekim bir zamanlar televizyon ekranlarında neredeyse her gün gördüğümüz Ilıcalı İngiltere takımı Hull City’i satın aldıktan sonra eskisi gibi ekranlarda görünmüyor.

Acun Ilıcalı’nın serveti 2024 yılında İngiliz basını tarafından açıklandı. Celebrity Net Worth’e göre Acun Ilıcalı’nın net serveti yaklaşık 100 milyon dolar. Bununla beraber New Wortth Sport’a göre Ilıcalı’nın serveti 61 milyon dolardan fazla ve diğer sektörlerden gelen parayla beraber 100 milyona yaklaşıyor.

Acu Ilıcalı Serveti (3)-1

Ünlü medya figürü geçtiğimiz günlerde 343 Digital programının konuğuydu. Ilıcalı, programda servetiyle ilgili sorulan sorulara da yanıt verdi. TV8’i satın alırken servetini riske attığını açıklayan Ilıcalı:

“TV8’i alıyorum, aldığım zaman verdiğim para 70 milyon dolar, 60-70 milyon dolar para veriyorum, bütün mal varlığım bütün servetim o, o zaman hepsini bir yere riske ediyorsun ki üstüne kredi alıyorsun. Tutmasa ne olacak? Bu hamleler süper risk, maddi korkum olmadığı için karşılığının aldım.”

Programda Acun Ilıcalı’ya aylık gelirinin ne kadar olduğu da soruldu. Bu soruya ise şöyle yanıt verdi:

“Onu bilmem mümkün değil benim, hesabını yapamayız. 13 ülkeden gelirimiz var kanalımız var. Ben o işlere karışmam. Ebru o işlere bakıyor.”

Acun Ilıcalı Hull City’i Kaç Milyon Dolara Aldı?

Ilıcalı 2022 yılında İngiltere Championsship kulübü Hull City’i satın aldı. Bu süreçte İngiliz medyası Ilıcalı hakkında haberler yaptı. Bu haberler arasında Acun Ilıcalı serveti ile beraber Acun Ilıcalı Hull City’i kaç milyona aldığına dair haberler de vardı.

  • Buna göre Ilıcalı, Hull City kulübünü almak için Mısırlı iş insanı Assem Alam’a yaklaşık 40 milyon dolarlık ödeme yaptı.

Acu Ilıcalı Serveti (1)-2

Acun Ilıcalı Türkiye’nin En Zenginleri Listesi’nde Var Mı?

Acun Ilıcalı serveti ne kadar sorusuyla beraber merak edilen birçok konu var. Bunlardan biri de Acun Ilıcalı’nın Türkiye’nin kaçıncı zengini olduğu.

  • Yaklaşık 100 milyon serveti olan Ilıcalı, yıllardır Türkiye’nin en çok vergi veren patronlarından biri. Ancak ünlü TV yapımcısı milyon dolarlık servetine rağmen hala Türkiye’nin en zenginleri arasında değil.

Nitekim Türkiye’nin en zengin insanları listesinin son sırasında Kaan Gürsel 450 milyon dolarlık servetiyle yer alıyor.

Acun Ilıcalı Hangi Şirketlerin Sahibi?

Ünlü yapımcının günümüzde 8 farklı ülkede çeşitli programlar yaptığı bilinenler arasında. Oldukça uzun bir zamandır Türkiye’nin medya sektöründe var olan Ilıcalı farklı sektörlerde de çalışmalar yapıyor.

Medya, dijital platformlar ve futbol takımı dışında Acun Ilıcalı’nın sağlık, kozmetik ve farklı ticaret sektörlerinde de ortaklıkları bulunuyor. Buna göre Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu şirketler aşağıdaki gibidir:

  • Acun Medya (TV8, TV8,5 e diğer mecralar)
  • Exxen
  • Hull City

Acun Ilıcalı serveti ne kadar sorusunun yanıtını verdik. Yapılan bazı haberler bir iki yıl öncesine ait olduğundan Ilıcalı’nın net serveti bilinmemekte.

Editör: Esra Editor