AMED TIMES- İçişleri Bakanı Yerlikaya, Mersin, Ağrı ve Antalya merkezli 27 ilde düzenlenen 'Sibergöz-47' operasyonlarında, hesaplarında toplam 21 milyar TL işlem hacmi tespit edilen 97 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, 'Sibergöz-47' operasyonları düzenlendiğini belirtti.

Diyarbakır'da el yapımı patlayıcı bulundu Diyarbakır'da el yapımı patlayıcı bulundu

Buna göre; '7258 Sayılı Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Hakkında Kanun'a muhalefet', 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak' ve 'Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerinin aklanması' suçlarına yönelik Mersin, Ağrı ve Antalya merkezli 27 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda, banka hesaplarında toplam 21 milyar lira işlem hacmi bulunan 97 şüpheli yakalandı. Suçtan elde edilen mal varlığı değerlerinin aklanması sonucu elde edilen yaklaşık 194 milyon 150 bin lira değerinde 12 konut, 6 otomobil, 4 motosiklet, 2 arsa ve şüphelilere ait banka, elektronik para ve kripto varlık hizmet sağlayıcı hesaplarına el konuldu. Ayrıca, çok sayıda ruhsatsız tabanca ve av tüfeği ile yüklü miktarda suç geliri Türk lirası ve dijital materyal yakalandı. 

Kaynak: Haber Merkezi